Innustame lapsi liikuma!

Tervisekassa eestvedamisel on südamekuul taaskord fookuses laste ja noorte liikumisaktiivsuse suurendamine ja terviseteadlikkuse kujundamine. Eeskujukampaania Hoovilapsed” eesmärgiks on tuletada meelde, kuidas tervisliku ja aktiivse elustiiliga saab edukalt ennetada mitmeid südametervisega seotud haigusi.

NB: Pikendasime videote saatmise tähtaega 8. maini. Häid hoovimänge!

Kuidas saan kaasa lüüa?

Kampaania raames innustame lapsi liikuma ning kutsume koostöös Eesti Jalgpalli Liidu ja Tartu Ülikooli liikumislaboriga üles koole ning huvikoole mängima hoovimänge, mis on inspireeritud kas enda varasematest teadmistest või mõnest kuulsamast mängust. Kogume üheskoos kokku videod hoovimängudest üle Eesti ja loome põneva ülevaate erinevate paikade ja mängude tavadest, samal ajal naabruskondi, klassikaaslasi ning sõpruskondi ühendades. 

Laste liikumisharjumuste kujunemise juures mängivad olulist rolli vanemad, õpetajad ja teised noortega töötavad spetsialistid, kes üleskutse raames saavad mõnda enda lapsepõlves armsaks saanud hoovimängu meenutada ja lastele tutvustada, olles ise sealjuures parimaks eeskujuks. 

Kuidas osaleda?

  1. Leia hoovimänguhuvilised lapsed ja mängige vabalt valitud hoovimängu. Hoovimängud on ideaalne lahendus tavapärase kehalise kasvatuse tunni, õuevahetunni või trenni vahelduseks. Inspiratsiooni leiab näiteks Liikuma Kutsuva Kooli varamust kui ka õuemängude kampaanialehelt.
  2. Filmi lühike, kuni 3-minutiline video mängu mängimisest horisontaalformaadis. Kui teil ei ole mahti videot filmida, siis võite meile saata ka fotojäädvustusi hoovimängude mängimisest.  
  3. Lisa juurde ka kirjeldus mängu nimega ning kellega koos mängu mängisite (kooli nimi, klassi number, huvikooli nimi või mingi muu ühendav tunnus).  
  4. Laadi video üles YouTube’i kanalile või Vimeo keskkonda ning saada video link aadressile: hoovilapsed@tervisekassa.ee.
  5. Samuti võib soovi korral laadida video üles enda sotsiaalmeediakontole, lisades postitusele #hoovilapsed ja märkida juurde @tervisekassa. Et Tervisekassa teie postitust näeks, peab konto olema avalik. 
  6. Kutsu sõpru ja tuttavaid ka üleskutses osalema!

NB: Pikendasime videote saatmise tähtaega 8. maini. Häid hoovimänge!

Videosid ootame 8. maini.
Kõik videod laadib Tervisekassa üles kampaanialehele www.liigun.ee. Eeldame, et nõustute videote avaldamisega, kui te ei ole meile e-kirja saates või oma sotsiaalmeediakontol video kirjelduses palunud teisiti. Tuletame meelde, et avalikustamise eesmärgil tuleb laste pildistamiseks ja filmimiseks küsida lapsevanemalt nõusolekut.

Kõigi kampaanias osalenute vahel lähevad loosi Eesti Jalgpalli Liidu,Tartu Ülikooli liikumislabori ja Tallinna Kalamaja Muuseumi poolt välja pandud auhinnad.

Miks me seda teeme?

Viimastel aastatel on üheks suurimaks südamehaiguste riskirühmaks kujunenud just lapsed ja noored. Uuringud näitavad, et Eesti lapsed ei liigu ega spordi piisavalt, mis on riskiteguriks mitmetele krooniliste ja südame-veresoonkonna haiguste tekkeks. Piisavaks loetakse seda, kui laps või noor liigub vähemalt tund aega päevas mõõduka kuni tugeva intensiivsusega, mis paneb ta südame kiiremini lööma, kiirendab hingamist ja teeb naha soojaks. Nii tuleks liikuda vähemalt viiel päeval nädalas. Paralleelselt “Hoovilapsed” kampaaniaga on Tervisekassal käimas südametervise kuu. Kampaania kestab 8. maini.

Vaata teiste saadetuid videosid siin