TERVISEKASSA “HOOVILASTE” KAMPAANIA ON EDUKALT LÕPPENUD

Kevadise “Hoovilaste” kampaania üleskutse peale laekus 30 eri koolilt, lasteaialt ning naabruskonnalt ligi 50 kaasahaaravat videot õuemängude mängimisest. Kampaania raames kogusime hoovimängude jäädvustused kampaania kodulehele teistele inspiratsiooniks.

Kõige enam mängiti vanu lemmikuid hoovimänge nagu kulli, trihvaad, “Õhk-maa-vesi”, “Mis kell on, Härra Hunt?”, “Mädamuna”, “Haned, luiged, tulge koju”, “Heeringas, heeringas, üks, kaks, kolm” ja “Tagumine paar välja”. Esindatud olid ka mõneti vähem tuntud mängud, näiteks “Vaheta puud”, “Ali Baba“ ja “Banaanikull”. Tervisekassale laekunud videote seas oli ka palju leidlikke lahendusi, näiteks laste oma „Maijooks“ ja „Olümpiamängud“, kuid näidati ka erinevaid võimalusi, kuidas aktiivselt õuevahetundi veeta.

Hoovimängude puhul on lisaks füüsilisele liikumisele oluline ka vaimset tervist toetav sotsiaalne pool ja pärandkultuuri edasiandmise võimalus. Hoovimängude säilimise jaoks on tähtis ka lastevanemate ja õpetajate panus, kes saavad mängureegleid ja soovitusi põlvest põlve edasi anda.

Tervisekassa on südamest tänulik kõigile, kes kampaania üleskutsest osa võtsid ja hoovimänge teistele tutvustasid. Lisaks tänukirjade jagamisele loosisime koostöös Eesti Jalgpalli Liidu ja Tartu Ülikooli liikumislaboriga välja kõigi osalejate vahel auhinnad, mille pälvisid ​​Narva Lasteaed Tareke, Leisi Kool, Räpina Ühisgümnaasium, Konguta Kool ja Ääsmäe Põhikool

Nii vanade lemmikute mängimiseks kui ka uute põnevate õuemängude avastamiseks leiate inspiratsiooni ja mängujuhised Tervisekassa kampaania kodulehelt www.liigun.ee/opime-ouemange/