Iga mootor vajab korrapäraseks ja pikaajaliseks toimimiseks puhast ja kvaliteetset kütust – see hoiab mootori õlitatud ja töökorras.

Sama analoogia saame tõmmata ka inimese südame ja toitumisharjumuste vahel. Mida puhtam kütus, seda suurem läbisõit ja ka jõudlus, mis tagab sujuva liikumise. Tasakaalus ja tervisliku kütuse tarbimine tagab südame korrapärase toimimise. Et mootor töötaks ka päriselt eesmärgipäraselt, algab mootori toimimine teadlikkusest, millist kütust või energialiiki me oma masinatesse pistame.

Ebakvaliteetset kütust kutsutakse rahvasuus solkkütuseks, mis mootorisse jõudes võib nõrgestada mootori jõudlust ja töökindlust — seega tuleb mõtestada teadlikult, mida masinasse pistetakse. Mootori töökindluseks tuleb üle vaadata soolade, rasvade ja magusa grammid kilomeetri kohta, et silindrites toimuks küttesegu põlemine hõlpsalt, mis ei valmistaks südamele liigset koormat. Missugust kütust vajab aga Sinu organism enim südamehaiguste ennetamiseks ja oma mootori toetamiseks, vaata SIIT.